Saridon (Roche)

Лекарствени форми: Tabl. = Propyphenazon 150 mg + Paracetamol 250 mg + Coffein 50 mg.

Действие: Комбиниран препарат с изразено аналгитично и антипиретично действие.

Показания: Прилага се при болки от различно естество: главоболие, мигрена, невралгии, неврити, постоперативни и менструални болки, артралгии, при грип, простудни и други заболявания с фебрилитет.

Обичайна дозировка: 2 - 3 х 1 - 2 таблетки дневно.

Странични ефекти: Както при отделните съставки.

Противопоказания: При тежки нарушения на бъбречните функции, при глюкозо-6-фосфатдехидрогеназен дефицит, остра чернодробна порфирия, при свръхчувствителност към някоя от съставките.

 

Реклама