Това е най – важният инструмент на мъжката визия и успех. Главното правило при избора на мъжка прическа е, че за всеки тип коса се взема индивидуално решение.
Гъста коса, леко вълниста – подходящи за всякакви прически, само да не се оголи отстрани и да се остави дълга отгоре. Ако косата е съвсем права, подобна прическа би стояла добре, но при чупливите коси – Не!
Ако подстрижката носи подчертано небрежен характер, тя ще подчертае мъжествеността. Ако косата е достатъчно гъста и не се омазнява бързо, може да се пусне и дълга до раменете.
Целта на подстрижката трябва да бъде косата да стои мека, блестяща и добре оформена.
При правата гъста коса хит си остава “канадска ливада” – много късо отзад и отстрани и два сантиметра коса отгоре, която може да се вдига с гел или гума нагоре като бодли.
Къдравите коси – изходът: да я пуснете дълга; да я подстрижете средно дълго, покривайки ушите. Или най – лесният класически вариант – съвсем късо, с малко дължина отгоре.
Плешивост – най – добрият вариант е бръсната глава.
Редки коси – класическата подстрижка: по – дълго отгоре, а отстрани и отзад по къса. Или съвременният вариант на класиката – когато дължината навсякъде се оставя почти еднаква, например 4 см. Ако подстригването се използва и филажна ножица и бръснач, мъжът ще изглежда модерен и освободен.
< Предишна | Следваща > |
---|



Най - четено:
- Прическата – значението й за визията на мъжа
- Как да вържем вратовръзка?
- Десетте най – търсени мъжки парфюми
- Как да се бръснете правилно и безпроблемно
- Как да пребоядисам коженото си яке
- Черните часовници
- Най – скъпите мъжки обувки в света
- Отървете се от косопада
- Мъжките прически за 2009 г
- Най-честите модни грешки на мъжете